Baal Predator

Some red, bloody dirty tank ;) Just for blood god. I used mostly GW Blood Red paint as usual. Happily I’ve got about 4-5 pots left so I think it will be enough for more red vechicles in future.

blood-angels-baal2

8 thoughts on “Baal Predator

  1. awesome!! love the reds, can I ask you what colours you use to make the shadows and the hull highlights?! , it’s brilliant! thx!

    1. White basecoat, black preshading and blood red. That’s all. Later I add some darker shadows with mix of black and scorched brown. Highlights are vermin brown with small addition of bleached bone.

  2. Hej.
    Jestem wielkim fanem twojego malowania i z wielu tutoriali skorzystałem, są świetne. Mam pytanie. Nie posiadam aerografu i airbrusha, mam jedynie pędzle. Masz jakieś rady, jak pomalować baal predatora pędzlem tak by chociaż zbliżyć się do tego, co sam pomalowałeś?

    1. Eeeee…. szczerze mówiąc to nie. Nie zabierałbym się do malowania pojazdów pędzlem z prostego powodu. Bardzo trudno jest uzyskać gładką powierzchnię bez mazów, zacieków itp. Aerografem jest szybko i dokładnie. Pędzel jest dobry do innych rzeczy np. pojedynczych ludków, małych detali. Jeśli już musiałbym malować pędzlem to z pewnością wybrałbym dość duży i płaski pędzel do malowania pojazdu żeby pokryć równo powierzchnię.

  3. Dzięki serdecznie za odpowiedź. Próbowałem uzyskać podobny kolor mieszając żółty i niebieski. z odrobiną turkusu, ale to nie to.

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.